10x Labeo červenoploutvé 6 cm - Labeo frenatus

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 1926
950 Kč –8 % 870 Kč
10x Labeo červenoploutvé 6 cm - Labeo frenatus
Neohodnoceno
637 1 labeo cervenoploutve 6 cm labeo frenatus
Novinka
950 Kč –8 %

Vyžaduje velkou nádrž, kde si jednotlivé rybky vytvoří svá teritoria. Rybka vhodná na odstraňování řas. Jedná se sice o čilou, ale samotářskou rybu, která je agresivní obzvláště k vlastnímu druhu. Při vzájemných soubojích si mohou navzájem vážně poškodit ploutve, což může způsobovat různá onemocnění. Vůči ostatním rybám není tak agresivní - pokud ji chováme ve velké nádrži, bývá většinou mírná. Ideální pro chov této rybičky je větší, hustě osázené akvárium s dostatkem úkrytů - kořeny, jeskyně. Pokud chcete chovat více těchto rybiček, musíte jim umožnit vytvořit si své revíry tak, aby na sebe prakticky neviděly. Lze ji sehnat také jako albinotická formu. Jiná pojmenování = Epalzeorhynchos frenatus = Epalzeorhynchus frenatus = Labeo erythrurus = Labeo frenatus = Labeo munensis = Parmička červenoploutvá = Parmička thajská = Labeo červenoploutvé.

Tření těchto ryb bývá problematické. Musí se dodržet správné složení vody a zároveň ryby ke tření stimulovat. Pokud nechcete používat hormony, je jediný způsob a to hýbáním teploty vody dolů a pak nahoru, zároveň by mělo být zajištěno dostatečné proudění. Samce samozřejmě držet od samic, do doby než je dáme vytřít. Akvárium pro tento účel by mělo být dostatečně velké. Občas se akvaristé setkávají i se spontánním tření ve společné nádrži, ale je to spíše výjimka.

Všežravec - živou i mraženou potravu, vločková a tabletovaná krmiva, zelené krmení, řasy - neúnavný konzument zelených řas.