20x Caridina japonica Amano XL 4-4.5 cm

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 1775
2 780 Kč –7 % 2 580 Kč
20x Caridina japonica Amano XL 4-4.5 cm
Neohodnoceno
691 stazeny soubor 37
Novinka Tip
2 780 Kč –7 %

Japonicu můžeme považovat za krevetku, která odstartovala zájem o chov těchto tvorů. Právě na ní bylo pozorováno, že krevety jsou nejen pěkné a zajímavé, ale i prospěšné. Tato kreveta je nejužitečnějším požíračem některých druhů řas a výrazně tak přispívá k čistotě akvárií. Dokáže si poradit i s vláknitými a kapilárními řasami. Právě proto patří mezi nejoblíbenější druhy krevet.

Japonica neúnavně čistí povrch rostlin, substrátů a dekorací od řas a nečistot. Je velmi mrštná a zvládá soužití i s mnoha druhy ryb. Při její velikosti XL je riziko útoku na ni od jiných živočichů menší. "Čisticí výkon" jedné XL Japonicy se vyrovná 2 kusům ve velikosti L, nebo 4 kusům ve velikosti S.

Má průhledné tělo, které může mít zelené, modrozelené nebo nahnědlé zabarvení. Po bocích má jemnou kresbu, kterou tvoří hnědé tečky a proužky. Samičky dorůstají velikosti 5,5 cm a samečci do 3,5 cm.

 

Chov krevet Caridina Japonica

Japonicy můžeme chovat ve velmi malém počtu i v menších nádržích od 35 litrů. Pro efektivní udržování akvária bez řas, doporučujeme 10–20 ks na 100 litrů, v závislosti od hustoty rostlinstva a stavu akvária. Ideální je pro ně teplota 22–28 °C, zvládnou však i nižší. Vyšší teplota pro ně může být nebezpečná. Vyhovuje jim spíše tvrdší voda s pH 6,5–8. Dožívají se 2,5–3 let a lze je bez problémů chovat i společně s menšími neagresivními rybami. Pro ostatní živočichy jsou neškodné.

 

Rozmnožování krevet Caridina Japonica

Je velmi náročné, protože probíhá přes larvální stádium jen v brakické nebo mořské vodě

Max. velikost: 5,5 cm
Věk: až do 3 let
Chování: velmi klidná a mírumilovná
Optimální teplota vody: 22–28 °C
Požadované pH: 6,5–8,0
Celková tvrdost vody: až 20 °dGH
Uhličitanová tvrdost: až do 16 °dH
Doporučené krmivo: hlavně řasy, krmivo pro krevety, zelenina