Caridina dennerli `Cardinal Towuti Lake Celebes` 1-1.5 cm

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 2346
255 Kč
Caridina dennerli `Cardinal Towuti Lake Celebes` 1-1.5 cm
Neohodnoceno
caridina dennerli cardinal towuti lake celebes
Novinka Tip
Certifikovaná přeprava

Caridina dennerli

Caridina dennerli má své jméno od německé firmy Dennerle, která financovala expedici, kde byla kreveta objevena. Česky označovaná jako „Kardinálka“, jedná se o jednu z nejkrásnějších sladkovodních krevetek. V přírodě se vyskytuje mezi kameny a útesy, z mělké vodě do 10 metrů hluboké. Jsou endemického původu oblasti Sulawesi jezera Matano. Jezero je velmi chudé na živiny a organický materiál. Viditelnost pod hladinou byla odhadnuta na něco přes 20 metrů. Teplota se pohybuje v rozmezí od 27 - 31 stupňů.

Krevetky by se měly osazovat jen do dobře zaběhlých nádrží (minimálně dva měsíce) jsou mnohem citlivější na dusíkaté látky než většina ryb. Při údržbě používejte vodu alespoň 24 hodin odsátou, krevetky jsou rovněž vysoce citlivé na chlór! Jako většina ostatních bezobratlých živočichů i krevetky netolerují přítomnost těžkých kovů a jiných případných chemikálií ve vodě. Je vhodné do nádrže umístit nějaký přístupný zdroj vápníku např. sépiovou kost.

Může být i ve společenském akváriu (potřebuje mírné spoluobyvatele), vhodnější je samostatná nádrž. Přítomnost ryb může krevetky stresovat, většina druhů ryb považuje krevetky za kořist a může je lovit, zvláště pak mladé jedince. Některé druhy ryb si mohou zpestřit jídelníček i dospělým jedincem. Nejlepší je chov ve skupinách, krevetky se rády shlukují. Caridina dennerli je poměrně plachý druh krevety. Daří se jim nejlépe, když mají spoustu úkrytů v akváriu, kde jsou sami.