Čtverzubec zelený 3-4 cm - Tetraodon nigroviridis

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 1712
199 Kč
Čtverzubec zelený 3-4 cm - Tetraodon nigroviridis
Neohodnoceno
Čtverzubec zelený 3-4 cm - Tetraodon nigroviridis
Novinka Tip
Certifikovaná přeprava

Čilá, v nevhodných podmínkách nesnášenlivá ryba, která vyžaduje písčité dno a množství úkrytů. Je ze čtverzubců nejlépe přizpůsobitelná sladké vodě. V případě nemoci přidat do vody sůl. Je možné ji chovat v brakické vodě. Doporučuje se postupné navyšování salinity o 0.002 (2 g/l) za týden až do celkové úrovně 1.015 (15 g/l). Sůl přidáváme ve vodném roztoku. Jsou citlivé na amoniak a dusitany, nutná častá výměna poloviny vody. Potřebuje prostor pro plavání.

Ve vhodných podmínkách není agresivní. Ve stáří se může stát nesnášenlivější. Agresivita se projevuje především k jedincům vlastního druhu. Ve větších nádržích lze chovat s jedinci stejně velkými nebo většími. Nedoporučuje se chov s dlouhoploutvými druhy ryb.

Odchov je v akváriu je obtížný, ale možný. Jikry kladou na substrát a na rostliny. Teplota vody by měla být cca 27 °C. Jikry hlídá samec a brání teritorium. Mladí se líhnou do 5 dnů a po rozplavání přijímají drobnou živou potravu dle své velikosti (vířníky, dafnie, artemie a cyclop).