Krunýřovec L081 6-7 cm - Baryancistrus sp. `Golden nugget`

Neohodnoceno
Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 586
1 890 Kč
Krunýřovec L081 6-7 cm - Baryancistrus sp. `Golden nugget`
Neohodnoceno
Krunýřovec L081  6-7 cm - Baryancistrus sp. `Golden nugget`
Novinka Tip
Certifikovaná přeprava

Krunýřovec L081

L-označení: L018, L085, L177. Existují nejméně 3 variety 'Zlatého nugetu' označované pro větší nepřehlednost čtyřmi L-čísly: L-081 (Xingu-Orange-Seam-Pleco) = malé skvrny, L-018/L-085 (Xingu-Baryancistrus) = střední skvrny, žádné žluté lemy ploutví (u mladých ryb velké skvrny s lemy) a L-177 (Iriri-Yellow-Seam) = velké skvrny. Zbarvení se může měnit podle pocitů ryby a prostředí. Nádrž by měla být prostorná s možností úkrytu. Aktivita převažuje noční.

Mírumilovný, ale vůči zástupcům svého druhu teritoriální a dokáží se navzájem zabít. Při nedostatku prostoru se agresivita zvyšuje.

V zajetí je lze rozmnožit, ovšem vyžaduje to napodobení období dešťů se silným prouděním (pokud možno přímo na jeskyni, kde se ryby ukrývají).

Všežravec - konzumuje veškerou potravu pro akvarijní ryby, nutné je zelené krmení, tablety se spirulinou, vločková krmiva, mražené krmení. Při nedostatku rostlinné stravy může ničit rostliny. Potřebuje kořen, ze kterého získává balastní látky nutné ke trávení. Při krmení stravou s vysokým podílem živočišné složky může dojít ke stagnaci až zastavení růstu.