Krunýřovec L095 8-10 cm - Pseudorinelepis genibarbis

Neohodnoceno
Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 211
1 599 Kč
Krunýřovec L095 8-10 cm - Pseudorinelepis genibarbis
Neohodnoceno
Krunýřovec L095  8-10 cm - Pseudorinelepis genibarbis
Novinka Tip
Certifikovaná přeprava

Krunýřovec L095

V současnosti není jasné, zda L095 (Orange-Cheek pleco) je samostatný druh, nebo je jen barevnou formou tohoto druhu. Základní forma P. genibarbis je celá černá (případně hnědá), zatímco L95 má na těle černé tečky a má oranžové lemy ploutví a hlavy. V prodeji většinou bývá pro její atraktivnější zbarvení forma L95.
V akváriích nedosahují zpravidla maximální velikosti. Potřebují prostorné akvárium s úkryty, vhodné jsou kořeny, které zároveň potřebuje pro dobré trávení okusovat. V akváriu ponecháme dostatek volného prostoru pro plavání. Rostliny cíleně neničí, ale vzhledem k jeho velikosti je třeba vybírat spíše odolnější druhy. Vodu je třeba udržovat v čistotě a pravidelně odstraňovat zbytky potravy. Není nutné vzduchování. Může se nadechnout atmosférického kyslíku, ale tento druh tak činí jen sporadicky, k přežití to nepotřebuje. Je schopen přijímat potravu i z hladiny, kdy plave zády dolů.

Má-li dostatek prostoru a možnost se ukrýt, jedná se o mírumilovnou rybu, kterou lze chovat s jinými rybami ve společenské nádrži.

Všežravec - konzumuje různé druhy červů, rybí maso, i mraženou potravu, salát, špenát, okurku..., vločkové i granulované krmivo - ideálně s obsahem spiruliny. Pro dobré trávení potřebuje v akváriu umístit kořen.

Lze chovat samostatně i ve skupince. Ideální je 1 samec a dvě samice, jinak dle velikosti akvária.