Neritina pulligera Military 2-2.5 cm

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 562
55 Kč
Neritina pulligera Military 2-2.5 cm
Neohodnoceno
Certifikovaná přeprava

Neritina pulligera

mají rádi proudící vodu a nevadí jim ani vysoká tvrdost. Problém při chovu v akváriu jsou, pro jejich nemotornost, stěny a různé vysoké dekorace! Zkracují si z nich totiž cestu tím, že se pustí a spadnou na dno. Tím, jak padají tělem vzhůru, se zaboří do dna ulitou, nedokáží se následně sami otočit a umírají hlady. Proto je musíme občas zkontrolovat, jestli není potřeba některého obrátit. S lezením po stěnách akvária souvisí i to, že občas mohou podniknout výlet mimo nádrž, nenajdou cestu zpět a uhynou. Proto je lepší mít nádrž zakrytou.
Podle dostupných zdrojů by ve slané vodě měli být schopni přežít i dospělí jedinci. Tento druh ovšem lépe prospívá v brakické nebo sladké vodě.
Jsou to mírumilovní a pomalí plži, hodící se do společenské nádrže. Doporučovaný objem na jedince je 12 litrů (nezapomínejte na zmíněné dostatečné množství řas).

Jídelníček tvoří převážně vodní řasy, při nedostatku řas šneci strádají a brzy hynou. Můžeme se také snažit přikrmovat zeleninou a granulkami pro krevetky. O zdravé rostliny se nemusíme bát, šneci je nenapadají.

Jedná se o šneky s odděleným pohlavím. Rozdíly mezi pohlavími nejsou na pohled patrné.
Při chovu více kousků tohoto šneka, nalezneme na ulitě některých z nich bílé puntíky. Ve skutečnosti se jedná o vajíčka, která dříve nebo později zas sami vymizí, a zbude po nich jen bílý kroužek. Odchov těchto šneků v akváriu se ještě nepodařil. V přírodě se z vajíček líhnou malé larvičky, které cestují proudem do moře a teprve ve slané vodě se přemění na šneky.