Krunýřovec stužkovitý 3-3.5 cm - Otocinclus vittatus

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 388
89 Kč
Krunýřovec stužkovitý 3-3.5 cm - Otocinclus vittatus
Neohodnoceno
Certifikovaná přeprava

Krunýřovec stužkovitý

Stále aktivní, ale plachá ryba, žijící u dna akvária. Vyčistí akvárium od zbytků potravy. Vyžaduje velmi dobrou kvalitu vody, přistíněnou, provzdušněnou, hustě zarostlou nádrž. Aktivní jsou hlavně v noci, přes den jsou přisátí na skle, rostlině nebo na kameni. Patří mezi známé požírače řas a konzumenty zbytků potravy.

Na jednu samičku se doporučuje dávat do tření 2 - 3 samečky. Samička si očistí a připraví místo, kam chce jikry uložit. Sameček se k ní potom přimkne pomocí vousků prsních a břišních ploutví. Tím vznikne kapsa, do které samička klade jikry a sameček je oplodňuje. Samička je pak lepí nejen na předem vybrané místo, ale i na sklo, rostliny či kameny. To probíhá dokud se samička nevyprázdní. Více samečků se doporučuje vkládat proto, že jeden sameček by nestačil oplodnit všechny jikry, kterých bývá kolem 200 kusů. Do tří dnů se líhne potěr, který další tři dny svisle visí a pak se rozplave. Jeho odchov může být nesnadný. Jeho zdárný růst se dá zajistit podáváním nadbytku rostlinné potravy (stačí když je akvárium hodně zřasené).

Samečci jsou u vzrostlejších ryb znatelně menší a štíhlejší v břišní části než samičky, za běžných okolností bývají i ze hřbetní strany o odstín tmavší.