Rak Cherax holthuisi `Orange Coral` 13-15 cm

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 2337
1 490 Kč
Rak Cherax holthuisi `Orange Coral` 13-15 cm
Neohodnoceno
aprikosenkrebs
Novinka Tip
Certifikovaná přeprava

Rak Cherax holthuisi `Orange Coral`

Pro jeho chov se hodí nádrže o velikosti cca 60 x 40 x 40, ale čím je nádrž větší, tím bude rak větší. Nádrže vybavíme množstvím úkrytů př. novodurové trubky, rozbité nové hliněné květináče, skalky z kamenů, kořeny. U tohoto raka nedoporučuji osázení rostlinami, mohlo by stát, že budou vyhrabány (je tady možnost plovoucích rostlin). Vhodné je umístit do nádrže vzduchování a filtr (nejlépe se hodí filtry, kteří mají veškeré filtrační náplně ukryty za umělou hmotou), topné těleso s termostatem (není to ale nutné, když raka budete chovat v bytě). Celou nádrž je potřeba velice dobře zakrýt (umějí velice dobře šplhat a využít i malý otvor k útěku ).

Potrava by měla být co nejpestřejší, ale pozor, jedná se o jeskyní druh raka, tak by měla převládat rostlinná složka potravy. Při krmení živočišnou potravou může dojít k šoku který může končit i smrtí raka.
Rostlinná složku: mohou tvořit spařené kopřivy, spařený listový špenát, zelený hrášek, vařený brambor, mrkev, akvarijní rostliny.
Dalším krmením jsou průmyslově vyráběná krmiva pro raky, ale tady je potřeba krmiva co nejčastěji obměňovat (žádné krmivo neobsahuje veškeré potřebné složky pro raka).

Samci dorůstají až 15 cm, samice 10 cm. U samců jsou umístěny pohlavní otvory na kořenech pátého páru nohou, u samic je to na třetím páru.
Při páření samec zepředu oťukává samici, po chvíli jí zachytí za klepeta a znehybní jí a obrátí jí na záda, kde dochází k samostatnému páření (při tomto aktu dochází často ke ztrátě některého klepeta nebo nohy). Samice snáší 1 - 4 týdny po páření vajíčka v počtu 50 - 80 ks, 14 dnů se líhnou mláďata, která se přidržují na pleopodech do prvního svlékání, ke kterému dochází za 2-3 dny. Velcí jsou asi 3 mm až 5 mm a ihned se začínají shánět po potravě. Je také dobré je rozdělit do menších skupin (dosti velký kanibalismus u mláďat), i tak se dospělosti dožije asi jen 50 %.