Rak modrý Cobalt - Cherax quadricarinatus 6-7 cm

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 181
490 Kč
Rak modrý Cobalt - Cherax quadricarinatus 6-7 cm
Neohodnoceno
cherax quadricarinatus
Tip
Certifikovaná přeprava

Rak modrý Cobalt - Cherax quadricarinatus

Akvárium pro ně musí být dobře zakryté a opatříme je kameny a úkryty. Teplota 23-31°C, ale pokles na pokojovou teplotu jim příliš nevadí. Jsou to poměrně klidná zvířata aktivní zejména v noci, přes den jsou schovaní v úkrytech. Pohybují se pomaleji. Je nutné odstraňovat zbytky potravy, zvláště pokud není akvárium vybaveno výkonným filtrem.

Rak je všežravec. Obecně platí že mladý rak, to znamená do stáří zhruba šesti měsíců, dává přednost živočišné stravě bohaté na bílkoviny. Stráví tablety pro ryby žijící u dna (např. Tetra Wafer Mix). Nitěnky, patentky, spařené kopřivy, cvrčky, moučné červy, syrové rybí maso, salát, akvarijní plži, malé rybky, žížaly - vše mražené i nemražené. Pojídá i zeleninu, ovoce a akvarijní rostliny. Rostliny rak stříhá a žere, někdy rostlinu jen ustřihne či vyhrabe a nechá ležet nedotčenou. Destrukce rostlin je docela častý jev.
Nevhodné: hovězí a jiné maso z teplokrevných zvířat.

Rozmnožují se v září až v dubnu. Samičky snášejí vajíčka 24 hodin po oplození, bývá jich 200 - 1000 a v jedné sezóně mohou mít až 3 snůšky. Dalších asi 10 týdnů pak nosí vejce na těle. V tomto období je třeba chovat se k ní velice ohleduplně, protože poplašená samička často reaguje na stres a rušení odhozením vajíček. Mláďata pohlavně dospívají ve stáří jednoho roku a dožívají se čtyř až pěti let.

Dospělí jedinci dorůstají délky 20 cm (váha 300 g, délka karapaxu 9 cm), výjimečně až 30 cm. Zbarvení modrého raka je v závislosti na stravě nazelenalé, tmavě hnědé, tmavě modré nebo černé s nazlátlými skvrnkami, klepeta mívají světle modrá, dospělí samci s jasně červenou skvrnou.Na vnitřní straně klepet mají hustý porost brv.