Kardinálka čínská zlatá 2.5-3 cm - Tanichthys Albonubes Gold

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 244
50 Kč
Kardinálka čínská zlatá 2.5-3 cm - Tanichthys Albonubes Gold
Neohodnoceno
Certifikovaná přeprava

Kardinálka Gold - zlatá, snáší i nižší teploty vody, avšak dlouhodobě vysoké teploty nad 24 °C jí neprospívají. Samička bývá větší, oproti tomu sameček je menší, štíhlejší a více zbarvený. Díky své nenáročnosti je vhodná pro začínající akvaristy. Chováme v hejnu, nádrž osázená rostlinami, filtrujeme a udržujeme nádrž v čistotě. 

Odchov: 20-22°C, podobně jako u Danio albolineatus. Nádrž pro výtěr ideálně 40 a více litrů. Rodiče zpravidla nepožírají jikry ani potěr, přesto se však doporučuje chovný pár po vytření odlovit do jiné nádrže. Počet jiker může dosáhnout i 200 kusů. Některé samičky se třou v intervalech a kladou jikry do jemnolistých rostlin v malých dávkách, i několik dnů po sobě. Potěr přijímá i sušenou potravu. Rychleji však roste při krmení jemnou živou potravou. Je možné je při určitých ztrátách odchovat v běžném akváriu a není tedy nutné je předělávat do vytíračky (pochopitelně záleží na dalších chovaných druzích v akváriu).

Pohlaví: Sameček je menší, štíhlý, je výrazněji zbarvený a má slabě červeně lemovanou tlamku; samička je poněkud větší a v bříšku plnější.

Krmení: Všežravec - vločkové, živé, mražené.

8 a více kusů. Pokud nejsou chovány v hejnu, ztrácejí barvu a jsou plaché, neustále se schovávají.