Atyopsis Molucensis 5-6 cm
Základní zbarvení je velmi variabilní, může být tmavohnědé, černé, oranžově i červené. Hřbetem se táhne jasně bílý nebo žlutý pruh. Na bocích po celé délce těla jsou naznačeny drobné světlé proužky.
Atyopsis Molucensis
Základní zbarvení je velmi variabilní, může být tmavohnědé, černé, oranžově i červené. Hřbetem se táhne jasně bílý nebo žlutý pruh. Na bocích po celé délce těla jsou naznačeny drobné světlé proužky. Samec je v dospělosti větší a robustnější s mohutným prvním párem kráčivých končetin. Nemá klepeta, ale vějířky, kterými zachytává ve vodě rozptýlené zbytky potravy.
Je mírumilovná a neškodná jak k rybám tak i ostatním krevetkám, včetně mláďat. Chovat ji je nutné jen s klidnými malými rybami, protože se větším a dravějším rybám neumí bránit
Odchov v běžných podmínkách není možný. Vývoj je nepřímý, v larválním stádiu vyžaduje brakickou nebo plně slanou vodu.
Živí se filtrováním vody, kdy stojí s rozevřenými vějířky proti proudu, ze kterého filtruje potravu. Pokud jí není dost, potravu hledá ve dně.
Je to adaptabilní druh snášející široké podmínky prostředí, spíše upřednostňuje slabě kyselou a měkkou vodu. V ideálních podmínkách se dožívá 5 i více let. Je dobré jim poskytnout možnosti úkrytů jako jsou husté keře rostlin, mechové porosty, různé skalky nebo kořeny. Dále by mělo akvárium mít krycí sklo, krevetky mohou utéct z akvária i sebemenší skulinkou například po kabelu od filtru nebo po rostlině. Z akvária mohou v ojedinělých případech i vyskočit, pravidlem to však není. Pokud chovatel zaregistruje snahu krevetek opustit akvárium, měl by zpozornět, zkontrolovat kvalitu vody nebo posoudit vhodnost ryb, které jsou s krevetkami chovány. Na souši umírají.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.