Atyopsis Molucensis 5-6 cm

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 724
269 Kč
Atyopsis Molucensis 5-6 cm
Neohodnoceno
Certifikovaná přeprava

Atyopsis Molucensis

Základní zbarvení je velmi variabilní, může být tmavohnědé, černé, oranžově i červené. Hřbetem se táhne jasně bílý nebo žlutý pruh. Na bocích po celé délce těla jsou naznačeny drobné světlé proužky. Samec je v dospělosti větší a robustnější s mohutným prvním párem kráčivých končetin. Nemá klepeta, ale vějířky, kterými zachytává ve vodě rozptýlené zbytky potravy.

Je mírumilovná a neškodná jak k rybám tak i ostatním krevetkám, včetně mláďat. Chovat ji je nutné jen s klidnými malými rybami, protože se větším a dravějším rybám neumí bránit

Odchov v běžných podmínkách není možný. Vývoj je nepřímý, v larválním stádiu vyžaduje brakickou nebo plně slanou vodu.

Živí se filtrováním vody, kdy stojí s rozevřenými vějířky proti proudu, ze kterého filtruje potravu. Pokud jí není dost, potravu hledá ve dně.

Je to adaptabilní druh snášející široké podmínky prostředí, spíše upřednostňuje slabě kyselou a měkkou vodu. V ideálních podmínkách se dožívá 5 i více let. Je dobré jim poskytnout možnosti úkrytů jako jsou husté keře rostlin, mechové porosty, různé skalky nebo kořeny. Dále by mělo akvárium mít krycí sklo, krevetky mohou utéct z akvária i sebemenší skulinkou například po kabelu od filtru nebo po rostlině. Z akvária mohou v ojedinělých případech i vyskočit, pravidlem to však není. Pokud chovatel zaregistruje snahu krevetek opustit akvárium, měl by zpozornět, zkontrolovat kvalitu vody nebo posoudit vhodnost ryb, které jsou s krevetkami chovány. Na souši umírají.