Krunýřovec L104 5-6 cm - Panaqolus maccus `Clown Pleco`

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 595
460 Kč
Krunýřovec L104 5-6 cm - Panaqolus maccus `Clown Pleco`
Neohodnoceno
Krunýřovec L104  5-6 cm - Panaqolus maccus `Clown Pleco`
Tip

Krunýřovec L104

L-označení: L104, L162; = LDA22 k životu potřebuje v nádrži kořen, který ohlodává. Roste velmi pomalu. Zpočátku je to velmi plachá ryba, po několika měsících už jí stabilně můžete sledovat při krmení nebo při ztlumeném světle. 

Mírumilovný, v době tření teritoriální; při nedostatku dřevěných dekorací si může jednu vybrat a k ní už nikoho nepustí.

Třou se v dutinách a jeskyňkách, kde pak samec hlídá jikry a mladé rybky. Jako přípravu na tření je nutné dokrmovat masitou složkou, ochladit vodu čerstvou dešťovou vodou, vyměňovat dešťovku za starou vodu 20 % denně.Pokud se ryby nevytřou, můžete opakovat ten samý postup za měsíc

Samec má na zádech a na prsních ploutvích nápadné výrostky - vypadá jakoby byl chlupatý; Samice je robustnější, lepe vynikají barvy oproti samcovi, který se zbarvuje do okrové barvy. Pohlavní rozdíly se začínají projevovat cca ve velikosti 5 cm, ale může to být i později.

Všežravec, hlavně dřevožravec; pro lepší růst je vhodné podávat různorodou stravu (patentky, rybí filé, spařená kopřiva, paprika, okurka,salát..) - není to podmínkou, stačí mu i vločky kombinované s tabletami s rostlinným přídavkem. Podle chovatelů je dobré přidávat slabé vrbové větvičky, ze kterých ožírá kůru. Při nedostatku rostlinné složky ohlodává větší listy kytek včetně větších řapíků či silných stonků.