Neritina coromandeliana 1.5-2 cm

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 553
55 Kč
Neritina coromandeliana 1.5-2 cm
Neohodnoceno
Certifikovaná přeprava

Neritina coromandeliana

Stále oblíbenější šnek mezi akvaristy. Při optimálních podmínkách se dožívá 4 let i více. Často se vydává na hladinu (i nad hladinu) a nutností je utěsnit dobře prostor nad hladinou, jinak ji můžeme najít mimo akvárium, což má zpravidla tragické důsledky. Na druhou stranu, pokud má v akváriu dobré životní podmínky, neopustí ho ani v případě, když je akvárium bez krycího skla.
Počet šneků se zpravidla uvádí 1 kus na 60 litrů. Může jich být chováno i více, ale je nutné jim zajistit potravu - řasy. Není vhodné tohoto plže vysazovat do nově zalozených a nezaběhlých nádrží.

Jsou to šneci s odděleným pohlavím, oplození je vnitřní. Samička může klást vajíčka i několik týdnů poté, co se setkala se samečkem. Vajíčka jsou bílá, vylíhne se z nich larva, která v přírodě putuje řekou do moře, aby se vyvinula, a pak přileze zpět. Z toho plyne, že když vám šneci nakladou malá bílá vajíčka, tak nikdy malé šneky neuvidíte.

Je známo několik barevných forem, všechny však mají na ulitě charakteristické černé pruhy. Dýchá žábrami, na rozdíl od ampulárií se tedy nepotřebuje nadechovat nad hladinou vody.