Tlamovec 5-6 cm - Aulonocara sp.Orange Blue

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 509
255 Kč
Tlamovec 5-6 cm - Aulonocara sp.Orange Blue
Neohodnoceno

Jde o barevnou varietu vyšlechtěnou cíleným výběrem jedinců s výraznějším červeným zbarvením z druhu Aulonocara stuartgranti. Mimo období tření je to poměrně klidná ryba, kterou lze chovat ve společenské nádrži s podobně velkými rybami. Vhodná je větší nádrž od objemu cca 200 litrů. Potřebuje v akváriu místo, pro vytvoření svého teritoria. Je to vytrvalá ryba, která není příliš choulostivá na parametry vody nebo výběr stravy, lze ji proto doporučit začínajícím chovatelům. Jako u většiny cichlid je však dobré udržovat akvárium v čistotě a zajistit dobrou filtraci vody. Rostliny volíme raději tuholisté a dobře zakořeněné a upevněné, jinak je mohou ze substrátu vyhrabat. Dno by mělo být písčité nebo velmi drobný štěrk, který nesmí být ostrý.

Samička vyhloubí díru, do které naklade jikry. Ty potom chrání v tlamě, kde také dojde k jejich oplození. Plůdek krmte drobnou živou potravou.

Samec výrazně vybarven, hlava modrá, tělo cihlově červené, příčné tmavší pruhy. Samice nevýrazná, hnědá, příčné tmavší pruhy.

Všežravec - živé, mražené, vločkové, granule se spirulinou.

Minimálně 10 kusů - 3 samci a 7 samic.