Razbora bornejská 1-1,5 cm - Boraras brigittae

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 1445
66 Kč
Razbora bornejská 1-1,5 cm - Boraras brigittae
Neohodnoceno

Má rudou barvu, podélný černý pruh a červeno-černé ploutve. Malá plachá rybka, která má ráda zarostlou nádrž. Vhodné je chovat s dalšími razborkami rodu Boraras, nebo v jednodruhové nádrži v hejnech (vhodnými společníky jsou krevetky). Potřebuje kyselejší a měkkou vodu, chov je vzhledem k její velikosti poměrně náročný, odchov je pak jen pro zkušené akvaristy.
Často se zaměňuje s další rybkou jménem razbora skvrnoocasá, která je více rozšířená a není červená tak, jako razbora bornejská!

Klidná hejnová rybka. Pokud není ve společnosti alespoň 8 kusů svého druhu, je lekavá a schovává se. Chovat s rybkami podobně malými nebo s krevetkami.

Odchov e velice náročný. Teplota vody cca 26 stupňů, ph 5.8-6.3 a tvrdost 0-7 °dgh. Chovný pár (lépe chovná skupina 3 samci a 6 samic) klade jikry do jávského mechu (vytíračka cca 10 litrů ze 2/3 naplněné jávským mechem). Ihned po vytření je nutné pár (skupinu) odlovit (požírají jikry), odchov je možný i v běžné nádrži, ale je nutné počítat s velkými ztrátami, navíc je takto velmi obtížné krmit potěr. Potěr se líhne do dvou dnů a je velmi droboučký. Problém je krmení. Takto malý potěr musí být krmen pouze velmi drobnou živou potravou - nálevníci, vířníci. Později přijímá nauplie žábronožky solné. Z jednoho tření se zpravidla podaří odchovat jen několik desítek mladých (cca 30-40).

Všežravec - živá, mražená, vločková. Krmivo musí být úměrné její velikosti!