Cambarellus Patzcuarensis Orange 2-3 cm

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 2465
165 Kč
Cambarellus Patzcuarensis Orange 2-3 cm
Neohodnoceno

CPO je trpasličí druh raka, který dorůstá do velikosti 4–5 cm. Velkou výhodou je, že neničí rostliny a při dostatečném krmení nenapadá ani ostatní živočichy v akváriu. Soužití s ​​jinými raky se nedoporučuje. Je velmi vhodný na ozvláštnění akvária při chovu menších ryb nebo krevet. Má krásnou, sytě oranžovou barvu, případně s hnědými pruhy.

Chov: CPO je všežravec. Mladé raky do 6 měsíců, ale i dospělé je třeba krmit živočišnou stravou bohatou na bílkoviny (proteiny). Jinak jsou pro něj vhodná i krmiva pro krevety, jiná na dno klesající krmiva pro ryby, nebo existuje i specializované krmivo pro CPO. Potravu můžeš doplňovat o spařenou zeleninu a minerály, které si doplňuje i pojídáním ulit menších plžů.

V různých zdrojích se údaje o hodnotách vody trochu liší, ale doporučuje se chovat je v nádržích od 50 litrů, ve spíše tvrdší vodě s pH kolem 8, tvrdosti 8 až 18 °dGH. Akvárium by mělo být hustěji zarostlé s větším množstvím úkrytů, jeskyněk či kořenů, kde by se mohli schovat po stažení krunýře. Z filtrů je nejvhodnější hamburský a také je dobré ještě vodu prokysličit, např. kamínkem.

Rozmnožování: Při dobrých podmínkách se poměrně jednoduše rozmnožuje. Samičky nosí od 20 do 50 vajíček několikrát za sezónu. Po 15 až 30 dnech se z vajíček líhnou malí ráčci. Pro březí samičky a mláďata jsou úkryty také důležité.

 

Max. velikost: 4–5 cm
Věk: do 2 let
Chování: spíše klidné, při nedostatku potravy může být nebezpečný pro menší obyvatele akvária
Optimální teplota vody: 15–24 °C
Požadované pH: kolem 7,5–8
Celková tvrdost vody: 8 až 18 °dGH
Doporučené krmivo: živočišná - proteinová krmiva, na dno klesající krmiva pro krevety či ryby, zelenina