Caridina Taiwan Bee Red Ruby 1-1.5 cm

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 79
89 Kč
Caridina Taiwan Bee Red Ruby 1-1.5 cm
Neohodnoceno
Certifikovaná přeprava

Caridina Taiwan Bee Red Ruby

Chov: Krevetky Caridina patří do skupiny trpasličích sladkovodních krevetek. Jsou citlivější na dodržení vhodných parametrů vody. Pro jejich chov postačí malé akvárium s dobře fungující filtrací a zaběhnutým ekosystémem. Je ovšem potřeba říct, že pro akvária obecně platí: "Čím menší akvárium, tím více práce na údržbě."
Pro hladké rozběhnutí akvária doporučuji startovací bakterie . Pomohou nastartovat ekosystém a i v případě problémů častokrát pomohou zvrátit a vyřešit rozbitý ekosystém akvária.

Rozmnožování: Krevetky Caridina dospívají během 5-6 měsíců. Po dosažení pohlavní zralosti se samičky svléknou a přesunou připravená  vajíčka (15-30ks), které jim dozrávaly za hlavou, pod pleopody. Současně samičky do okolí vylučují hormon, který stimuluje samečky a ti jim při letmém kontaktu přilepí spermatofor na pleopody. Samičky následně promíchají spermie s vajíčky. Tím dojde k oplodnění. Vajíčka si následně krevetky přilepí na pleopody a starají se o ně. Očišťují je, okysličují je pomocí pohybu pleopodů a neoplodněné vajíčka odstraňují. Po 4-5 týdnech dojde k ukončení vývinu a plně vyvinuté krevetky opouští samičky.

Počet: Trpasličí krevetky jsou hejnovým druhem. Minimální, literaturou doporučovaný počet krevetek ve skupině je minimálně 10 ks. Ideální velikost skupiny, ve které se krevetky začínají chovat klidně a hejnově je dle mých zkušeností větší. Pro začínající chov doporučuji minimálně 10-15 ks tak, aby se krevetky dostatečně zklidnily a začaly se množit. Horní limit počtu krevetek v podstatě není.

 

Max. velikost: 2–3 cm
Věk: do 2 let
Chování: mírumilovné
Optimální teplota vody: 20–25 °C
Požadované pH: kolem 6–7
Celková tvrdost vody: 4–8 °dGH
Doporučené krmivo: krmiva pro krevety, spařená zelenina