Cichlida papouščí - Cichlasoma sp. Parrot Blood Red 8-9 cm

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 519
690 Kč
Cichlida papouščí - Cichlasoma sp. Parrot Blood Red 8-9 cm
Neohodnoceno
Certifikovaná přeprava

barvení je velmi variabilní (nejčastěji jsou oranžové), existují také exempláře červené, růžové i bílé, bývají ale také formy šedé nebo skvrnité. Vytrvalá, ale mimořádně agresivní ryba. Potřebuje v akváriu místo, pro vytvoření svého teritoria. Je to vytrvalá ryba, která není příliš choulostivá na parametry vody. Jako u většiny cichlid je však dobré udržovat akvárium v čistotě a zajistit dobrou filtraci vody. Proudění vody jen mírné, vzduchování není potřeba. Rostliny volíme raději tuholisté a dobře zakořeněné a upevněné, jinak je mohou ze substrátu vyhrabat. Dno by mělo být písčité nebo velmi drobný štěrk, který nesmí být ostrý.

Odchov: Nejprve je ale třeba sestavit chovný pár. Ideální je chovat 6-10 mladých jedinců pohromadě (nejlépe z více zdrojů, aby to nebyli sourozenci) a v této komunitě se pár vytvoří. Ostatní je poté třeba odlovit. Jikry kladou na hladký, očištěný povrch (kámen, kořen). Jiker bývá 80-200 ks, o potomstvo se starají oba rodiče a jsou velmi agresivní k ostatním rybám. Rozplavaný plůdek lze krmit žábronožkou solnou.

Samci mají na hlavě tukový hrbol. Samice bývají většinou menší než samci. Samice také většinou nemají tak výrazně protažené ploutve.

Všežravec: granule, kousky rybího filé, rybky, hrášek, salát, červy, žížaly, sezonní hmyz, hovězí srdce, plži.