Hlavačka čmeláčí 2.5 cm - Brachygobius doriae

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 1727
119 Kč
Hlavačka čmeláčí 2.5 cm - Brachygobius doriae
Neohodnoceno
Brachygobius xanthozona
Novinka Tip

Přezdívá se jí čmeláčí ryba díky jejímu zbarvení. Tělo má žluté s výraznými černými příčnými pásy. Ráda se zdržuje v úkrytech. Aktivní je zejména v podvečer. Akvárium udržujeme v čistotě, pravidelně měníme část vody a zajistíme dobrou filtraci a vzduchování.

Ideální je chov v jednodruhové nádrži. Zejména samci jsou mezi sebou agrasivní. Akvárium by mělo být dostatečně členěné a s dostatkem úkrytů, aby měly slabší jedinci možnost úniku.

Odchov je určen jen velmi zkušeným chovatelům. Ve sladké vodě často k vytření nedojde. Je třeba do vody přidat sůl, v koncentraci odpovídající parametrům mořské vody. 28 °C - sloupec vody ve vytírací nádržce má být nízký — asi 10 cm. Pískovité dno se upraví svahovitě tak, aby část písku dosahovala k vodní hladině. Na dno se vloží několik kamenů nebo obrácený květináč s vyraženým dnem. Samička klade jikry na spodní přečnívající stranu kamene nebo květináče. Z jednoho tření je 100 až 150 jiker. Po tření je třeba samičku odlovit a vodu ve vytíračce obarvit Acriflavinem do zelena. Jikry opatruje sameček. Po 5—6 dnech se potěr vylíhne. Po vylíhnutí potěru odstraníme i samečka a sloupec vodní hladiny snížíme až na 5 cm.