Tetra diamantová 2.5-3 cm - Hyp. Flammeus D.

Neohodnoceno
Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 205
45 Kč
Tetra diamantová 2.5-3 cm - Hyp. Flammeus D.
Neohodnoceno

Jméno dostala podle lesklých šupin, které se plně vybarví až v dospělosti. Mladí jedinci mají jednoduché zbarvení s namodralým leskem.
Zbarvení je stříbřité, na hřbetě šedavé, břicho bělavé. Boky jsou posety namodralými kovově blýskavými tečkami. Ploutve jsou šedé, bíle obroubené. Horní část duhovky oka je červená. Celkové vybarvení při dopadajícím světle je nádherně stříbřitě lesklé. Nejsou-li rybky chovány v houfu nebo ve společnosti jiných ryb, stávají se plachými.Tyto společenské, čilé a mírumilovné rybky vyžadují dobře osázené prosvětlené akvárium.

Odchov: 26 °C. Středně velká nádrž 40-50 cm dlouhá, prosvětlená, jemnolisté rostliny, voda polotvrdá, slabě kyselá, asi pH 6,8. Chovný pár dáme večer do nádrže. Tření probíhá v jemnolistých rostlinách obvykle v ranních hodinách (300—500 jiker). Po vytření chovný pár ihned odlovíme (žere jikry). Potěr se líhne asi za 30 hodin. Potěr je plachý a zpočátku se snaží skrývat. Při vydatném jemném živém krmivu rychle roste a snadno se odchová. Nádrž je vhodné po vytření zastínit. Po rozplavání krmíme živou drobnou potravou.

Pohlaví: Sameček má ploutve silněji vyvinuté, obzvláště hřbetní ploutev, jež je srpovitě protažena. Samečci na sebe dovádivě dorážejí.
Samička je o něco menší, je méně výrazně zbarvená a řitní ploutev má poněkud vykrojenou.
Tukovou ploutvičku mají samečci modrou a samičky načervenalou.

Krmení: Ryby jsou velmi žravé. Potrava živé i vločkované krmivo.