Krunýřovec L190 7-8 cm - Panaque nigrolineatus

Neohodnoceno
Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 607
1 590 Kč
Krunýřovec L190 7-8 cm - Panaque nigrolineatus
Neohodnoceno
Panaque
Novinka Tip
Certifikovaná přeprava

Krunýřovec L190

L-označení - L190. Má silné zuby, kterými okusuje kořen (nutný pro jeho trávení), může ohlodat i hadičky nebo kabely v akváriu. Okusuje rostliny, hlavně jemnolisté. Při nákupu je třeba pozorovat velikost, protože mladé ryby pod 8 cm mohou odmítnout krmení a uhynou. Aktivní je hlavně v noci. Ideální je čistá, dobře prokysličená voda se silnějším prouděním. Hodnoty dusíkatých látek je třeba udržovat na velmi nízkých hodnotách. Nádrž má být vybavená kořeny a plochými kameny. Je citlivý na chemikálie a léčiva.
Okusováním kořenů vytváří hodně mechanických nečistot. Proto je vhodné mít kvalitní mechanickou filtraci, písčité dno aby nečistoty nezapadávaly do dna a často nečistoty odsávat.

Všežravec - konzumuje veškerou potravu pro akvarijní ryby, nutné je zelené krmení, tablety se spirulinou, vločková krmiva, mražené krmení. Při nedostatku rostlinné stravy může ničit rostliny. Potřebuje kořen, ze kterého získává balastní látky nutné ke trávení. Jako doplňková strava jsou vhodné větve vrby nebo podobných stromů.