Živorodka duhová L - Poecilia reticulata Black - samec

Neohodnoceno
Dostupnost Skladem
Kód: 988
55 Kč
Živorodka duhová L - Poecilia reticulata Black - samec
Neohodnoceno
Certifikovaná přeprava

Velmi čilá, hejnová ryba. Samečkové mezi sebou bojují. Má ráda tvrdší vodu. V přírodě žije v pobřežních vodách, brakické prostředí jí nečiní potíže. Je vyšlechtěna v několika barevných variantách. Nádrž by měla být dobře osázená, aby se rybky mohly schovat. Jako každá živorodka produkuje větší množství odpadních látek, takže pravidelná údržba akvária je nutností. 

Klidná, tolerantní ryba vhodná i do společenských nádrží s podobně velkými rybami. Občas se může stát, že menším závojnatým rybkám okusuje ploutve.

Odchov je velmi snadný. Gravidita trvá přibližně 30 dní. Rodí zpravidla 20 mláďat, která jsou velká cca 1 cm a ihned přijímají běžnou potravu. Vhodné je samici po porodu odlovit, občas požírá své mladé. Samci dospívají po cca 5, samice po 7 měsících. Samice, která se již spářila, je schopná opakovaných porodů (3-8) bez přítomnosti samečka (spermie má v zásobě).

Pohlaví je rozeznatelné na první pohled, samci mají pohlavní orgán - gonopodium (v kopulační orgán přeměněná řitní ploutev samců ryb z čeledi živorodkovitých). Samice jsou větší a v akváriích dorůstají do 12 cm, samci jsou menší a štíhlejší a dorůstají do velikosti 8 cm.

Všežravec - základem stravy by měla být pestrost. Konzumují zelené krmivo (salát, špenát, mrkev, hrášek...), vločkové, granule, živé i mražené krmení, řasy, korýše. Zelená složka by v potravě neměla chybět.