Dánio Perlové 1.5 cm - Rasbora Galaxy

Neohodnoceno
Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 896
85 Kč
Dánio Perlové 1.5 cm - Rasbora Galaxy
Neohodnoceno
Certifikovaná přeprava

Mírná, hejnovitá ryba, která se hodí do malých zarostlých nádrží s dostatkem místa pro plavání. V akvarijních podmínkách je velmi plachá, v hejnu a ve společnosti podobě velkých rybek plachost mizí. Rozmnožuje se i ve společenských akváriích. Nedoporučuje se tento druh krmit nitěnkami, kvůli jejich náchylnosti na parazitální onemocnění. Existuje několik dalších používaných názvů pro tuto rybu: Celestian Pearl Danio, Galaxy Rasbora, Fireworks Rasbora, Rasbora toei. Původní latinský název - Celestichthys margaritatus.

Klidná, hejnová ryba. Bývá plachá, pokud není v hejnu.

Odchov: Rozmnožování není těžké, ale problém je u rozkrmení plůdku, který je velmi malý a proto ho musíme krmit tou nejjemnější potravou (vířníci, nálevníci). Pro odchov stačí 12 litrová elementka s jávským mechem a třecím roštem (rodiče své jikry často požírají). Zde necháme třít menší skupinku a po nakladení jiker (cca 3 dny) je z akvária odebereme a odstraníme třecí rošt. Ryby dospívají po dosažení velikosti 12-15 mm.

Pohlaví: Samec je více barevný (červené ploutve a jasné bílé tečky, tmavší barva těla), je štíhlejší a menší. Samice je světlejší s méně patrnými tečkami a je větší a robustnější.

 

Max. velikost: 3 cm
Věk: cca 2 roky
Zbarvení: tmavě zelená barva se světlými skvrnky a oranžovými ploutvemi
Chování: čilá a mírumilovná
Odchov: možný
Krmivo: jemné suché, mražené nebo živé
Velikost nádrže: od 20 l
Optimální teplota vody: 22-28 °C
Požadované pH: 6,5-8
Celková tvrdost vody: 5-25 °
Soužití: klidné malé ryby, trpasličí krevety, filtrující krevety, krevety Caridina Japonica, šneci a škeble